Cam fiber Diş

ZİRKONYUM

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Porselen Diş Kaplamaları ve Empress dil kaplamaları metal içermedikleri için estetik olarak büyük avantaj sağlarlar.

Zirkonyum diş kişinin kendi dişlerinden ayırt edilemeyecek kadar doğal olur. Bu sistemde metal yerine yapı malzemesi olarak zirkonyum kullanılır. Yapılan çalışmalar diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik diş, sağlamlık, doku uyumluluğu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir.

Klinikte elde hazırlanmış diş preparasyonları laboratuarda özel yöntemlerde şekillendirilir ve özel bir cihaz yardımıyla lazer tarama sitem ile okunur. Bu bilgiler cihazın şekillendirme bölmesine aktarılıp kuron veya köprü bilgisayar tarafında işlenilir.

Porselenin kırılgan yapısından dolayı kron ve köprü tüm kaplamalarda porselenin sağlamlığını arttırmak için alt yapı olarak sert ve dayanıklı bir madde kullanma zorunluluğu vardır. Zirkonyum desteklilerde bu madde zirkonyum meydana gelmektedir.Böylece zirkonyum oksit alt yapı oluşmuş olur. Bu alt yapının üstü özel porselenler ile kaplanır. Böylece ışığı geçiren oldukça dayanıklı, estetik, doğal görünümlü kuron ve köprüler yapılır.

Zirkonyum diş kaplama avantajlari:

  • Estetik olmaları
  • Biyolojik uyumları ile diş eti kenarında sorunsuz kulanılmaları
  • Diş ile arasında boşluk oluşmadığı için uzun ömürlü olması
  • Sıcak soğuk karşısında ısı yalıtımı nedeni ile rahatsızlık yaratmaması
  • Kısa sürede üretilmeleri
  • Hata payının yok denilecek kadar az olması

Sayılabilir bu önemli özellikler nedeni ile son yıllarda özellikle estetik diş kaplama uygulaması için en çok tercih edilen yandan olmuşlardır. Sadece ön diş bölgesinde değil arka büyük azılar bölgesinde de eksik diş olması durumunda rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Fiziksel bayanım olarak metal i̇le çok yakın dirence sahiptirler.

İSTANBUL ZİRKONYUM DİŞ KLİNİĞİ

İstanbul Türkiye’nin en büyük şehri olarak uygulanan diş tedavilerinin de en çok uygulandığı ilimizdir. Diş ekimi sayısı olarak da İstanbul özellikle Avrupa yakası en fazla diş hekimi istihdam eden bölgedir. Gerek devlet kuruluşlarında gerekse üniversitede bir çok diş ekimi sektöre hizmet vermektedir. Estetik diş tedavisi almak isteyen hastalar özel kurumlardan hizmet alırlar. Diş Polikliniği veya diş hekimi muayenehanesi estetik diş tedavi işlemlerinin uygulandığı alanlardır. İstanbul Avrupa yakası nda estetik diş tedavisi yaptırabileceğimiz merkezler bulunuyor. Bu merkezlerden diş beyazlatma, zirkonyum diş kaplama, laminate veneer, diş taşı temizliği, estetik ön diş dolgusu ve kaplaması gibi hizmetleri alabilirsiniz.

2017 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Diğer DIŞ kaplama fiyatlarına göre daha yüksek maliyetleri olan zirkonyum diş kaplamalar 2017 yılında bir önceki yıla oranla 100’de 20 gibi bir fiyat artışı göstermişlerdir. Zirkonyum fiyatları yüksek olmasına rağmen hasta için sunduğu önemli avantajlar nedeni ile ödenen parayı hakeder. Öncelikle uzun Ömürlü bir kullanım i̇mkanı vermesi dönem para bu nedenle kat karşılığını alacaktır.

Yorum Yazabilirsiniz.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s